Schüco LivIng – nowa generacja przyszłościowych systemów okiennych z PVC-U.

System okienny Schüco LivIng, oparty na technologii Twin, przekonuje prostotą, wydajnością i elastycznością w produkcji i montażu. Jednocześnie spełnia najwyższe wymagania w zakresie komfortu i bezpieczeństwa oraz oferuje szerokie możliwości projektowe i wykonawcze.

Poprzez system Schüco LivIng firma Schüco wyznacza najwyższe standardy w zakresie energooszczędności okien PVC-U ze wzmocnieniami stalowymi. Innowacyjny 7-komorowy system o głębokości 82 mm, oparty na technologii Twin, umożliwia wykonanie okien o doskonałej izolacyjności termicznej z uszczelką przylgową (AS) i środkową (MD). Dzięki zastosowaniu wariantu z centralnym opakowaniem możliwe jest realizowanie projektów domów pasywnych bez dodatkowych kosztów.

System okienny Schüco LivIng wyposażony jest w zgrzewalne uszczelki EPDM. Zastosowanie elastycznego, zgrzewalnego materiału zwiększa efekt uszczelnienia w trudnej strefie naroży, nie utwardza ​​ich, a jednocześnie zapewnia elegancki wygląd uszczelki na całym obwodzie. Trwały, przyjazny dla środowiska materiał zapewnia optymalną szczelność przez cały okres użytkowania.

Seria Schüco LivIng jest dostępna z trzema konturami łuku: Classic, Rondo i Viva; ponadto oferuje wiele wariantów połączeń i dodatkowych profili: czy to prywatne budynki mieszkalne, obiekty komercyjne, nowe obiekty czy modernizacje – system Twin spełni indywidualne wymagania inwestora.

Paleta kolorów obejmuje unikalne metalowe powierzchnie Schüco AutomotiveFinish, szeroką gamę folii PVC Schüco UnlimitedFinish oraz aluminiowe osłony Schüco TopAlu. Koncepcja kolorystyczna folii została dostosowana do profili barwionych masowo na różne kolory.

Białe profile w systemie Schüco LivIng dostarczane są z nowoczesnymi, jasnoszarymi uszczelkami, natomiast są foliowane i masowo barwione np. ciemnoszare z czarnymi uszczelkami.